Resultat Höstmilen 26 oktober 2003

Damer 10,6 kmHerrar 10,6 km
Tjejfemman 5,0 kmHerrar 5,0 km
Flickor - 11Pojkar - 11
Flickor - 13Pojkar - 13
Flickor - 15Pojkar - 15
Flickor - 9Pojkar - 9
Öppen klass 10,6 km
Damer   10.6 Km
1 Anna Stavlind Kisa SK 40,54
2 Johanna Bjermkvist Huddinge AIS 42,39
3 Caroline Svensson IK Akele 43,25
4 Adrijana Saljunovic IK Tiwaz 45,17
5 Remka Saljunovic IK Tiwaz 45,31
6 Martina Winkler Söderköpings FIK 46,15
7 Elin Josefsson IK SISU 46,20
8 Marona Fordell Lotorp 46,39
9 Carina Lindén IFK Linköping 46,52
10 Karin Jonsson IK Akele 47,21
11 Susanne Dahlberg GoIF Tjalve 51,11
12 Susanne Norgren Sapa Brukskorpen 51,46
13 Anna Tranholm IK Akele 52,05
14 Eva Hansson Krokek 53,03
15 Ingrid Fransson Norrköping 53,15
16 Gill Ljungholm Åby 53,58
17 Camilla Mattsson Fiskeby Board IF 55,10
18 Gunilla Johansson Friskis & Svettis 55,17
19 Ulla Nilsson Friskis & Svettis 55,26
20 Åsa Frank Norrköping 55,50
21 Eva Ek Nilsson Norrköping 56,44
22 Bi Edsgren IK Akele 56,48
23 Ulla Diaz GoIF Tjalve 56,50
24 Lena Nilsson GoIF Tjalve 57,30
25 Åsa Amrén Skärblacka 57,56
26 Gabriella Jarl GoIF Tjalve 58,09
27 Eva Svennberg-Eriksson Broxvik Sjöstugan 58,17
28 Seija Koljonen Sapa Brukskorpen 58,24
29 Inger Larsson Vingåker 58,25
30 Anna Ojala GoIF Tjalve 58,38
31 Tina Shepherd Torshälla 58,40
32 Maritha Wikström Kolmården 59,20
33 Gunnel Edhag GoIF Tjalve 59,52
34 Johanna From Simonstorps IF 60,06
35 Jessica Cato Fiskeby Board IF 60,20
36 Margareta Brask Norrköping 60,22
37 Annette Fridsén Fiskeby Board IF 60,40
38 GunBritt Åberg Vikbolandet 60,47
39 Sara Hillbom Norrköping 61,18
40 Gerd Muller GoIF Tjalve 61,32
41 Kerstin Olsson Åby 61,36
42 Berit Magnusson Stigtomta OK Hällen 61,38
43 Kicki Karlsson Åby 61,39
44 Anna Valentinsson NT:s Korpklubb 61,43
45 Monica Karlsson Finspång SOK 61,51
46 Annette Sahr Sjöfartsverket IF 62,07
47 Hanna Berggren OK Denseln 62,12
48 Kaja Vaht Norrköping 62,14
49 Gunilla Walger SMHI If 62,14
50 Pernilla Johansson Åby SOK 62,17
51 Karolina Rudelius Norrköping 62,32
52 Ann-Christine Alm GoIF Tjalve 63,02
53 Berit Lindblom Stockvis Tapes 63,22
54 Maud Gustavsson Hasse Yngves El 63,27
55 Madeleine Larsson Norrköpings Roddklub 63,44
56 Monika Jansson Migrationsverket 64,08
57 Maree Römert Norrköping 64,58
58 Jenny Langborg BBA Fiberweb 66,24
59 Anne Kataja FAK 66,28
60 Ulla Wessman Norrköping 66,32
61 Mariana Andersson Hammarkinds SK 66,42
62 Laila Braam Kimstad GoIF 67,10
63 Camilla Ericson Norrköping 67,49
64 Liz Bergström OK Denseln 67,53
65 Charlotte Albrecht Norrköping 67,58
66 Seija Pelto Sapa Brukskorpen 68,15
67 EvaKarin Pettersson Åby 68,32
68 Malin Ström TGOK 70,25
69 Sofie Schwartz OK Kolmården 70,28
70 Maria Karlsson Fiskeby Board IF 70,31
71 Dagga Franzén Mjölby 70,32
72 Angelica Hägglöf OK Denseln 70,41
73 Maria Ornefalk Migrationsverket 70,53
74 Ingela Wettergren Rönninge 71,28
75 Amy Gonzalez Norrköping 72,21
76 Bojan Rosén VC Söderköping 76,54
77 Lisa Andersson Norrköping 78,07
78 Camilla Wallgren Erot IK 78,23
79 Pernilla Hjern Erot IK 78,24
80 Catharina Carlsson Lotorps IF 83,52
81 Anette Carlsson Lotorps IF 83,52
82 Annalisa Carlsson Lotorp 83,53
83 Margareta Corneliusson Friskis & Svettis 92,23
84 Eva Berzelius Handelsbanken 95,09
85 Ellinor Zeed Motala 106,22
Tjejfemman   5 km
1 Sara Björnsdottir IK Tiwaz 19,32
2 Jenni Karlsson Åby SOK 20,12
3 Marie Sandberg Sköldinge IF 20,15
4 Lilja Gudmundsdottir IK Tiwaz 20,17
5 Helene Wikander IK Akele 21,30
6 Susanna Danielsson Söderköpings FIK 21,58
7 Johanna Johnsson Billerud Skärblacka 23,08
8 Gudrun Wikström Åby 23,29
9 Elin Larsson Sköldinge IF 23,44
10 Anna Håkansson Krokeks OK 23,50
11 Linda Carlsson Antilopen 24,02
12 Tove Selberg IK Tiwaz 24,57
13 Maria Johansson Kolmården 24,59
14 Maja Karlsson Sköldinge IF 25,05
15 Inger Johansson Norrköping 25,11
16 Britt Karlsson Sköldinge IF 25,45
17 Britt-Marie Karlsson Söderköping 25,54
18 Monika Gullbrand Sköldinge IF 26,04
19 Anita Björk Norrköping 26,17
20 Susanne Lidstedt Åby 26,39
21 Ingela Eriksson Antilopen 26,42
22 Anneli Knuutila Motala IF 27,00
23 Katarina Mollén NAIS 27,05
24 Gun Ericsson Norrköping 27,05
25 Margareta Johansson Kolmården 27,23
26 Therése Dehlin Norrköping 29,01
27 Susanne Edwardsson Norrköping 29,04
28 Monica Orke Åby 30,25
29 Emma Magnusson Nyköping 30,48
30 Ann-Sofie Andersson Billerud Skärblacka 30,49
31 Britt Eriksson Norrköping 31,44
32 Helen Ferin Kimstad 33,07
33 Gunnel Jonsson Billerud Skärblacka 34,22
34 Vendela Knudsen Kimstad 34,47
35 Anna Haglöf Norsborg 38,37
36 Ingrid Karlsson Söderköping 43,40
37 Ulla Lingenhult IK Akele 43,42
Flickor  - 11      2.5 km
1 Johanna Busk Enhörna IF 10,25
2 Emilia Gullbrand Sköldinge IF 10,52
3 Sandra Byhlén IK Akele 10,57
4 Kajsa Hammarström SLK Oxelösund 11,41
5 Matilda Jerlström Sköldinge IF 11,53
6 Lina Persson Kolmården 12,28
7 Linn Abrahamsson Hultdalsskolan 12,45
8 Melinda Hillilä SLK Oxelösund 13,08
9 Sofia Tulldahl Skogspojkarnas OK 13,25
10 Emelie Karlsson NFIK 13,26
11 Rebecca Tjäder Jurslaskolan Galaxen 14,19
12 Lisa Israelsson Tjällmo Handel 14,48
13 Anna Granström Skogspojkarnas OK 14,53
14 Erika Sundelin Skogspojkarnas OK 14,53
15 Carolina Landberg GoIF Tjalve 14,58
16 Linn Niklasson Skogspojkarnas OK 15,30
17 Isabella Netz Åby SOK 16,06
18 Julia Hägerström Jurslaskolan Västan 16,11
19 Julia Andersson GoIF Tjalve 16,26
20 Johanna Igelström Åbymosskolan 4F 16,45
21 Malin IsakssonLarsson Åby 17,48
22 Julia Jonsson Hultdalsskolan 17,55
23 Linda Håkansson Jurslaskolan Boren 18,08
24 Stina Johansson Stångenäs AIS 18,29
25 Rebecca Miskulin Jurslaskolan Kometen 19,22
26 Carolina Gunderssen Jurslaskolan Kometen 19,38
27 Julia Winberg Åbymosskolan 4F 21,08
28 Erika Lundberg Åbymossolan 4F 24,20
29 Susanna Berger Åbymossolan 4F 24,20
Flickor - 13      2.5 km
1 Alexandra Forss Sköldinge IF 10,27
2 Matilda Midbjer SLK Oxelösund 10,54
3 Rebecca Byhlén IK Akele 11,34
4 Linn Bränneby Åby SOK 11,34
5 Evelina Hillilä SLK Oxelösund 11,41
6 Jessica Hultgren IK Akele 12,27
7 Lisa Åberg Skogspojkarnas OK 12,33
8 Maria Gustafsson Skogspojkarnas OK 12,55
9 Linnea Ackerfors Skogspojkarnas OK 13,24
10 Svea Johansson Skogspojkarnas OK 14,01
11 Linnea Netz Åby SOK 14,05
12 Emma Hägerström Jurslaskolan Västan 14,09
13 Camilla Falck Jurslaskolan Västan 15,06
14 Sandra Karlsson Skogspojkarnas OK 15,39
15 Klara Ericsson Skogspojkarnas OK 19,08
Flickor - 15      3.0 km
1 Hanna Keiser Järna SK 12,45
2 Caroline Lorensson SLK Oxelösund 14,14
Flickor - 9       1.0 km
1 Elin Håkansson Skogspojkarnas OK 4,54
2 Natalie Jansson Skogspojkarnas OK 4,55
3 Julia Bergengren Linköpings GIF 4,55
4 Lisa Lindén Linköpings GIF 4,56
5 Alice Giöstad Åbymo 3E 5,25
6 Cecilia Falkebring Jurslaskolan Pluto 5,26
7 Elin Reby Jurslaskolan Pluto 5,27
8 Lisa Abrahamsson Sandtorpet 5,48
9 Ellen Andersson Jurslaskolan Kometen 5,53
10 Marielle Carlsson SLK Oxelösund 5,57
11 Beatrice Runo Jurslaskolan Kometen 6,03
12 Ellen Römert Skoghall 6,05
13 Linda Aguirre Jurslaskolan Nordan 6,08
14 Linn Laszlo Grytgöls IK 6,14
15 Evelina Winkler Söderköpings FIK 6,17
16 Emelie Berg Jurslaskolan Glan 6,31
17 Lisa Eriksson Broxvik Sjöstugan 6,41
18 Amanda Leonardsson Sandtorpet 2A 6,42
19 Mimmi Berglund Jurslaskolan Nordan 6,44
20 Malin Eriksson Jurslaskolan Glan 6,47
21 Anna Blomqvist Jurslaskolan Glan 6,50
22 Ebba Westerberg Åby SOK 6,56
23 Maja Svensson Västra Husby 6,57
24 Kristina Häggström-Vedding Västra Husby 7,01
25 Fredrica Thoren IK Tiwaz 7,05
26 Elin Podéus Sandtorpet Månen 7,05
27 Olivia Römert Skoghall 7,07
28 Mimmi IsakssonLarsson Åby 7,12
29 Linn Schyldt Åbymoskolan 7,17
30 Emma Bränneby Åby SOK 7,18
31 Matilda Palmgren Jurslaskolan Pluto 7,23
32 Ellinor Freberg Svärtinge 7,25
33 Louisa Tjäder Jurslaskolan Kometen 7,36
34 Emmi Midbjer SLK Oxelösund 7,44
35 Johanna Häggström-Vedding Västra Husby 7,45
36 Michaela Schyldt Åbymoskolan 7,54
37 Linnea Lind Jurslaskolan Nordan 8,02
38 Greta Jonsson Sandtorpet Månen 8,08
39 Klara Blomkvist Jurslaskolan Pluto 9,10
40 Sofia Wiell Pluto 9,11
41 Donika Nimani Jurslaskolan Pluto 9,11
42 Anna Sandberg Jurslaskolan Pluto 9,57
43 Lisa Hagberg Lindö FF 11,06
44 Astrid Sandberg Jurslaskolan Kometen 12,11
45 Maja Hagberg Lindö FF 15,43
Herrar              10.6 km
1 Said Regragui Hässelby SK 33,43
2 Fredrik Uhrbom Söderköpings FIK 35,43
3 Julius Nilsson Enhörna IF 37,11
4 Peter Kindblom Rejmyre IF 38,31
5 Shkelzen Jashari IK Tiwaz 38,33
6 Peter Stenbäck Söderköpings FIK 38,51
7 Jens Jonasson IK Akele 39,10
8 Lars Claesson Flens FS 39,14
9 HG Arvidsson IK Akele 39,26
10 Dan Bäck Brevens IF 39,46
11 Pär Johansson Norrköping 39,51
12 Oskar Danielsson Söderköpings FIK 39,55
13 Erik Thollander Söderköpings FIK 40,09
14 Conny Brinck Rejmyre IF 40,10
15 Leif Edman Kimstad GoIF 40,28
16 Magnus Forsberg Kisa SK 40,32
17 Mauri Grönstrand Tjalve 40,38
18 Jonas Braam Kimstad GoIF 40,46
19 Marcus Gustafsson Skogspojkarnas OK 40,49
20 Hannes Wikander IK Akele 40,52
21 Per Lindh IK Akele 41,03
22 Henning Tunek IK Akele 41,15
23 Benny Eriksson Sköldinge IF 41,21
24 Markus Grönroos GoIF Tjalve 41,51
25 Refik Saljunovic IK Tiwaz 41,51
26 Johan Frankelius Astronomy domine 42,07
27 Staffan Johansson GoIF Tjalve 42,11
28 Jonas Andersson IK Akele 42,20
29 Peter Nilsson CK Antilopen 42,29
30 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 42,32
31 Erik Heinemark Ronneby OK 42,33
32 Richard Wiklander Bravikens IF 42,38
33 Carlos Gonzales Ljungsbro-Linköping 43,06
34 Rickard Wirén Örebro AIK 43,09
35 Viejo Hietala Sapa Brukskorpen 43,15
36 Emil Svensson Norrköping 43,18
37 Anders Eriksson Sköldinge IF 43,24
38 Björn Pettersson GoIF Tjalve 43,50
39 Björn Claesson Oxelösunds SLK 44,10
40 Karl-Henry Andersson Vingåkers OK 44,26
41 Christopher Mollén NAIS 44,35
42 Andreas Johansson GoIF Tjalve 44,37
43 Hans Eriksson Sköldinge IF 44,38
44 Magnus Rydén Hiddenpeak 8068m 44,40
45 Erik Johansson Sköldinge IF 44,40
46 Mikael Johansson GoIF Tjalve 44,49
47 Jonas Johansson GoIF Tjalve 44,52
48 Erik Grunnesjö Norrköping 44,58
49 Mikael Eriksson IK Akele 45,10
50 Tommy Karlsson Friskis & Svettis 45,12
51 Tommy Eriksson MTC 45,13
52 Håkan Linder GoIF Tjalve 45,15
53 Magnus Ekfeldt Luftfartsverket 45,20
54 Kenneth Tidblom York IF 45,24
55 Karl Mollén Folktandvårdens IF 45,26
56 Lord Dennevi Hargs BK Runners 45,33
57 Peter Carlsson IK Akele 45,34
58 Johan Frodin York IF 45,43
59 Gunnar Karlsson Kimstad GoIF 45,45
60 Ehsbiörn Holmquist IK Akele 45,45
61 Erwan Doceux France 45,51
62 Herbert Hägglöf GoIF Tjalve 45,57
63 Peter Olsson Industrimålning NRKP 46,04
64 Dennis Nilsson MHS-Karlborg 46,17
65 Ari Moicanen Casall 46,22
66 Per Alm Vattenfall 46,27
67 Tomas Franzén IK Tiwaz 46,29
68 Matti Jokikokko Motala AIF 46,33
69 Roger Styrbjörn Kimstad GoIF 46,35
70 Per Karnehed Skärblacka 46,38
71 Staffan Ahlberg Fiskeby Board IF 46,39
72 Stefan Norgren Sapa Brukskorpen 46,50
73 Lars Eriksson IK Akele 46,57
74 Juhani Tervo Outokumpu 46,59
75 Wonsa Choi Kolmården 47,09
76 Nils-Erik Ohlsson Norrköping 47,17
77 Lars Eriksson Broxvik Sjöstugan 47,26
78 Eero Mikkola Finspångs AIK 47,33
79 Olle Wehlin Åby Klätterklubb 47,36
80 Bertil Johansson Hammarkinds SK 47,37
81 Henrik Kinnå 47,41
82 Stefan Karlsson Skogspojkarnas OK 47,43
83 Thomas Johansson Åby SOK 47,46
84 Lars-Åke Nilsson Fiskeby Board IF 47,47
85 Tommy Sparrnäs GoIF Tjalve 47,47
86 Peter Hjertström Ventkontroll IS 47,51
87 Linus Karlsson Norrköping 48,07
88 Lennart Carlsson Kimstad GoIF 48,08
89 Håkan Carlsson NT:s Korpklubb 48,10
90 Rolf Wedding Västra Husby 48,13
91 Per Hansson SJIF 48,14
92 Mats Björk Norrköping 48,17
93 Kenneth Danesten Finspångskorpen 48,21
94 Martin Fransson Team Gaia 48,23
95 Johan Wester SMHI If 48,31
96 Petter Björsson Åby Tak o Bygg 48,40
97 Sten Holmberg Oss själva, Norrköpi 48,41
98 Michael Winkler Söderköpings FIK 48,49
99 Jonas Renholm York IF 48,51
100 Mikael Rosenqvist IK Akele 48,53
101 Tommy Ericsson Hargs BK Runners 48,55
102 Mats Lindqvist Fiskeby Board IF 48,55
103 Kjell Wikander IK Akele 48,56
104 Fredrik Nilsson Danderyd 48,57
105 Jonas Viklund Norrköpings SK 49,13
106 Arne Hagmarker SMHI If 49,14
107 Rickard Podéus Åby 49,29
108 Hans Lingenhult IK Akele 49,33
109 Peter Hjortmark Smedby AIS 49,35
110 Magnus Andersson Kimstad GoIF 49,39
111 Jan-Ove Sonelin Selingsta IF 49,41
112 Jörgen Rindeborn Norrköping 49,53
113 Håkan Lindgren NRK Klätterklubb 49,55
114 Nicklas Leek Mjölby 50,07
115 Peter Ljunggren Port Vale FC 50,18
116 Hans Andersson Söderköpings SK 50,33
117 Siewert Engdahl Norrköping Sand AB 50,41
118 Börje Randleff Finspång 50,42
119 Stefan Lindström Åby 50,43
120 Göran Blomberg GoIF Tjalve 50,49
121 Sören Artursson Sapa Brukskorpen 50,50
122 Johan Johansson Norrköping 50,59
123 Håkan Ohlin Friskis & Svettis 51,04
124 Olle Lindblom Kimstad GoIF 51,07
125 Bengt Hellman ViN:s IF 51,10
126 Jonas Nilson Norrköping 51,11
127 Peter Mattsson Hässleholms AIS 51,12
128 Bengt Johansson Hammarkinds SK 51,14
129 Lars-Olof Eriksson Friskis & Svettis 51,23
130 Per Larsson Åby 51,27
131 Niclas Stensson GoIF Tjalve 51,27
132 Lars-Göran Karlsson Norrköpings Hamn 51,31
133 Hans Eliasson Dataservice i NRK AB 51,32
134 Peter Hjelmqvist Åby Klätterklubb 51,34
135 Fredrik Sundman Erot IK 51,35
136 Mats Svensson Kimstad GoIF 51,36
137 Thomas Rosén Skänninge 51,47
138 Ivar Lindkvist 51,49
139 Lars Bygdén Kolmården 51,56
140 Erik Svensson Kimstad GoIF 51,57
141 Håkan Olsson SMHI If 51,58
142 Jan Orke Åby 51,60
143 Örjan Paulsson Billerud Skärblacka 52,02
144 Christer Nilsson Söderköpings FIK 52,05
145 Pentti Lamberg Frösön 52,25
146 Leif Andersson 52,27
147 Lars Lindström Whirlpool 52,27
148 Karl-Ivar Ivarsson SMHI If 52,28
149 Conny Wicksell GoIF Tjalve 52,29
150 Mikael Olofsson Ventkontroll IS 52,34
151 Ralf Lingren Sjöfartsverket IF 52,36
152 Greger Mattsson Fiskeby Board IF 52,40
153 Kari Österberg Norrköping 52,42
154 Jan-Henrik Schöttle Åby SOK 52,43
155 Emil Jansson IFK Nora 52,54
156 Fouad Mutrafer GoIF Tjalve 52,55
157 David Dahlberg Norrköping 52,60
158 Fredrick Hjelm Norrköpings Roddklub 53,01
159 Lasse Boqvist SLK Oxelösund 53,03
160 Jarmo Hiulumäki Fiskeby Board IF 53,04
161 Kristian Lyngenberg Norrköping 53,07
162 Anton Brönnert Loddby IF 53,12
163 Martin Dahl Loddby IF 53,13
164 Jan Klevelid FMS 53,14
165 Yngve Larsen IK Akele 53,16
166 Jerry Lindberg GoIF Tjalve 53,17
167 Kaj R Adolfsson Norrköpings Roddklub 53,18
168 Lars-Ove Lönn NFIK 53,20
169 Jan-Erik Eriksson Motala 53,30
170 Torbjörn Andersson Söderköping 53,31
171 Mats Thoren 53,39
172 Jens Johnsson Norrköping 53,40
173 Mats Bringefalk Norrköping 53,41
174 Lars Andersson 53,42
175 Niclas Westerberg KungsTV MK 53,47
176 Tomas Lindgren Fiskeby Board IF 53,48
177 Andreas Carlsson Sjöfartsverket IF 53,50
178 Tommy Andersson Bravikens IF 53,50
179 Tommy Björn Norrköping 53,51
180 Michael Strang Schweinhunds Athlets 53,53
181 Jonas Nordholm Norrköping 54,02
182 Anders Nordlund Warjes Wänner 54,05
183 Peter Kindgren Billerud Skärblacka 54,06
184 Magnus Galant Lokaldelen 54,11
185 Jan Petersson Waldorf Power 54,15
186 Mikael Backelin 54,16
187 Daniel Wettermark GetåDalenRunners 54,25
188 Patrik Gustavsson 54,26
189 Leif E Karlsson Sköldinge IF 54,35
190 Fredrik Andersson BBA Fiberweb 54,42
191 Thomas Svensk Linköping 54,42
192 Fredrik Danielsson NAIS 54,43
193 Krister Johansson SCK Oxelösund 54,48
194 Fotios Goltsis York IF 54,50
195 Lasse Ström TGOK 54,56
196 Christoffer Wern Loddby IF 55,03
197 Rune Brännström Advokatf. Glimstedt 55,08
198 Mats Mattsson Vikbo IK 55,16
199 Michael Römert Skoghall 55,19
200 Lennart Karlsson IK Akele 55,20
201 Jan Johansson SECO Tools Fritid 55,25
202 Roger Olsson Billerud Skärblacka 55,32
203 Marco Thuresson Mjölby 55,34
204 Matz Ågehäll Kolmården 55,36
205 Erik Pettersson Norrköping 55,43
206 Lennart Svensson Bilam-statoil 55,45
207 Mats Thideskog 55,47
208 Conny Berggren Å&R Carton 55,48
209 Jan Frank Norrköping 55,51
210 Stefan Fransson Lokaldelen 55,59
211 Sune Samuelsson SMHI If 56,00
212 Martin Carstens Åby Klätterklubb 56,02
213 Hans Yngve Hasse Yngves El 56,05
214 Harry Reid Norrköping 56,17
215 Pontus Johnsson Norrköping 56,48
216 Örjan Andersson CAD Data IF 56,51
217 Rikard Johansson NAIS 56,53
218 Chlifford Gustafsson Skogspojkarnas OK 57,02
219 Erik Olsson Åby 57,04
220 Gusten Danielsson NAIS 57,06
221 Peter Lundvall Siemens Fritid 57,16
222 Mathias Kotisuo Norrköping 57,26
223 Daniel Sjöberg Kolmården 57,34
224 Göran Johansson Falun 57,37
225 Patrik Sandsveden Skogspojkarnas OK 57,49
226 Magnus Jonsson Fiskeby Board IF 57,51
227 Johnny Boman Söderköping 57,54
228 Max Berggren OK Denseln 57,54
229 Peter Begrgren Matteus SI 57,55
230 Peter Furéus Billerud Skärblacka 57,56
231 Christian Larsson Billerud Skärblacka 57,57
232 Kenneth Lindqvist BBA Fiberweb 58,01
233 Kjell Lundkvist Hasse Yngves El 58,02
234 Christoffer Perenkranz Smedby AIS 58,05
235 Leif Blixt Katrineholm 58,10
236 Mats Birgerson Himmelstalundsskolan 58,18
237 Max Johnsson WSP IF 58,21
238 Hans Widegren Billerud Skärblacka 58,27
239 Mika Ojala GoIF Tjalve 58,39
240 Joakim Sander Hobbylaget 58,39
241 Emil Niklasson Åby IF 58,42
242 Marcus Hägglöf Norrköping 58,53
243 Lars Perenkranz Smedby AIS 58,56
244 Anders Johansson Norrköping 59,06
245 Tomas Persson Åby 59,11
246 Jan Adolfsson Norrköpings Roddklub 59,21
247 Rolf Ljung Åby 59,24
248 Henrik Sander Hobbylaget 59,28
249 Torgny Elofssonn Industrimålning NRKP 59,34
250 Hans Ornefalk Migrationsverket 59,40
251 Tony Rydberg Åby 59,49
252 Jerome Chevreuil France 59,52
253 Per-Erik Wigh Tandläkarna 59,56
254 Greven Karlsson 59,57
255 Wilfried Siegers Norrköping 60,17
256 Urban Björkert BBA Fiberweb 60,22
257 Christer Rynegård Norrköping 60,29
258 Dick Holmdahl Norrköping 60,35
259 Bengt Schwartz Krokeks OK 60,48
260 Pontus Schwartz Krokeks OK 60,49
261 Stig-Göran Axelsson Hydro Agri 60,59
262 Anders Lockmark BBA Fiberweb 61,06
263 Philip Jalkeby Svärtinge SK 61,11
264 Jan Sigurdsson Åby 61,23
265 Bo Andersson Försäkringskassan IF 61,35
266 Torgny Gustafsson GoIF Tjalve 62,17
267 Urban Mattsson Vikbo IK 62,23
268 Mattias Eklund Loddby IF 62,29
269 Freddie Johansson Loddby IF 62,30
270 Kurt Ahrend Norrköping 63,11
271 Tommy Hägg Gistad SOMK 63,11
272 Bo Sjögren Norrköping 63,16
273 Per Gröndahl Norrköping 63,33
274 Oscar Lindgren C 63,50
275 Jan-Eric Engstrand SAAB IF 64,06
276 Lars Ehnbom Norrköping 64,15
277 Håkan Karlsson Åby 64,16
278 Peter Landqvist BBA Fiberweb 64,19
279 Lars Törnqvist Lustigkulle 64,20
280 Tomas Johansson Industrimålning NRKP 64,21
281 Roger Åstrand Team Maj-Britt 64,24
282 Patrik Gårdevall Söderköping 64,31
283 Mats Björklund Dataservice i NRK AB 64,32
284 Åke Karlsson Åby SOK 64,51
285 Peter Wallentin-Ring Norrköping 65,08
286 Tony Pekula Söderköping 65,15
287 Clas Ericson 65,23
288 Göran Magnusson WSP IF 65,30
289 Kenneth Malmsborg Nyströmska skolan 65,34
290 Leif Eriksson SLK Oxelösund 65,51
291 Hans Norblad Norrköping 65,53
292 Andreas Sandsveden Billerud Skärblacka 65,59
293 Peter Lind BBA Fiberweb 66,07
294 Janne Jonsson GoIF Tjalve 66,10
295 Mikael Sönne NT:s Korpklubb 66,48
296 Marcus Jalkeby Svärtinge SK 66,55
297 Stefan Jalkeby Svärtinge SK 67,02
298 Johan Lundvall SMHI If 67,09
299 Anders Larsson 67,12
300 Kenneth Runo R-CON 67,21
301 Benny Gunnarsson Ekudden 67,33
302 Gunnar Stråhlin 67,52
303 Per Rosén Fläkt WOODS 67,59
304 Nils-Erik Karlsson Spårvägens IF 68,11
305 Thomas Wastesson Lambohovs IF 68,26
306 Bertil Alm Norrköping 68,44
307 Per Lundgren BBA Fiberweb 68,50
308 Fredrik Galant Lokaldelen 69,26
309 Johan Alsö Lokaldelen 69,27
310 Bo Carlsson GoIF Tjalve 70,08
311 Henrik Vänskä Loddby IF 70,10
312 Joar Scott Loddby IF 70,11
313 Sven Mårdh NT:s Korpklubb 70,42
314 Niklas Carlsson Loddby IF 70,48
315 Viktor Rydgren Loddby IF 70,55
316 Jonny Hjortmo Team Hjortmo 71,05
317 Emil Johansson Loddby IF 72,01
318 Anton Johansson Loddby IF 72,01
319 Anders Brönnert Loddby IF 72,06
320 Lars-Åke Franke Blom Tonsättarna 72,11
321 Kenth Nygren 72,20
322 Gunnar Persson Kuddby supporter 72,27
323 Göran Larsson GoIF Tjalve 73,22
324 Bo Lilieblad Björkfors GoIF 74,56
325 Ulf Andersson Finspång 77,01
326 Christer Andersson Finspång 77,37
327 Peralunken Johansson Hobbylaget 77,49
328 Elias Johansson Loddby IF 89,27
329 Torbjörn Johansson Loddby IF 89,31
330 Christopher Nilsson Haga Höjden 90,14
331 Kenth Åstrand Team Maj-Britt 92,24
332 Robert Åstrand Team Maj-Britt 94,07
333 Stefan Åstrand Team Maj-Britt 94,11
334 Olle Björkroth Finspång 103,41
335 Dag Fohlin BBA Fiberweb 117,04
336 Petter Halinosa Hobbylaget 117,06
Herrar               5.0 km
1 Marcus Åberg Söderköpings FIK 16,48
2 Björn Åberg Skogspojkarnas OK 18,05
3 Auvo Kulppi SLK Oxelösund 18,18
4 Johan Hammarström OK Måsen 18,25
5 Rasmus Svenman Skogspojkarnas OK 19,06
6 Niklas Zeipel Bilprovningen 19,07
7 Jonas Herbertsson Linköping 19,21
8 Jari Leppälahti GK Rengörarna AB 20,31
9 Lennart Svensson Sommen-Bygdens SK 20,36
10 Christoffer Gustavsson Kimstad GoIF 21,17
11 Tapani Solinen Braviken 21,46
12 Kristoffer Simonsson Kimstad GoIF 23,14
13 Karl Eriksson Altilopen 23,17
14 Jonas Karlsson Kimstad GoIF 23,19
15 Mattias Johansson Kolmården 25,36
16 Thommy Zeipel CK Ceres 25,44
17 Jimmy Sandberg Norrköping 26,00
18 Nicklas Ringqvist GoIF Tjalve 26,01
19 Jan-Erik Samuelsson Tjällmo Handel 27,58
20 Philip Dahlstedt GoIF Tjalve 28,09
21 Klas Gunnar Appel SLK Oxelösund 34,30
22 Börje Arleholt Bandhagen 38,38
Pojkar - 11        2.5 km
1 Per Hoffman GoIF Tjalve 10,48
2 Jonathan Ringqvist SLK Oxelösund 10,53
3 Malte Sandsveden Skogspojkarnas OK 10,56
4 Alexander Palm NFIK 11,01
5 Måns Bränneby Åby SOK 11,08
6 Andreas Lindqvist Jurslaskolan Roxen 11,30
7 Robin Laszlo Grytgöls IK 11,31
8 Arlind Shakinf IK Tiwaz 11,37
9 Victor Lindén Linköpings HC 11,51
10 Adam Sandström SLK Oxelösund 12,06
11 Rasmus Abrahamsson Grytgöls IK 12,06
12 Filip Aguirre Jurslaskolan Sunnan 12,16
13 Johan Gustavsson SLK Oxelösund 12,26
14 Nicklas Lorensson SLK Oxelösund 12,27
15 Marcus Carlsson SLK Oxelösund 12,49
16 Fredrik Österman Jurslaskolan Roxen 13,07
17 Rickard Eriksson Jurslaskolan ROXEN 13,07
18 Joel Solinen Åbymo 4F 13,57
19 Jimmie Hoffman GoIF Tjalve 14,31
20 Martin Nilsson Jurslaskolan Kometen 14,46
21 Thom Bengtsson Jurslaskolan Kometen 15,04
22 Christian Byfalk Jurslaskolan Roxen 16,10
23 Johan Welander Jurslaskolan Roxen 16,21
24 Erik Bränneby Halvorstorps IS 17,22
25 Sebastian Lindgren Åbymo 4F 18,54
26 Simon Larsson Åbymosskolan 4F 18,55
27 Felix Yngve Jurslaskolan Västan 20,10
28 Jonathan Arbus Åbymosskolan 4F 21,05
29 Philip Berglund Jurslaskolan Sunnan 24,19
Pojkar - 13        2.5 km
1 Anton Danielsson Söderköpings FIK 9,21
2 Tore Wikander IK Akele 9,52
3 Erik Johansson GoIF Tjalve 10,13
4 Johannes Brolinson IK Akele 10,28
5 Pontus Eriksson IK Akele 10,34
6 Filip Hagfelt IK TUN 10,37
7 Nusret Saljunovic IK Tiwaz 10,47
8 Markus Davidsson IK Akele 10,53
9 Alexander Meijer IFK Västervik 11,22
10 Emil Hammarström SLK Oxelösund 11,33
11 Martin Eklund Åby SOK 12,00
12 Ludvig Lindberg GoIF Tjalve 12,12
13 Sebastian Carlsson Jurslaskolan Västan 13,15
14 Love Matsson Åby SOK 13,39
15 Tim Zetterqvist Jurslaskolan Västan 14,00
Pojkar - 15        3.0 km
1 Erik Hagelin IK Akele 11,37
2 Simon Svenman Skogspojkarnas OK 11,43
3 Christian Tunek IK Akele 11,48
4 Björn Gonzales Ljungsbro-Linköping 13,15
5 Johannes Midbjer SLK Oxelösund 13,28
6 Billy Persson Vittra 16,19
7 Christoffer Georgsson Vittra 18,02
Pojkar - 9          1.0 km
1 Johan Wiell Jurslaskolan Kometen 4,41
2 Ludvig Danielsson Söderköpings FIK 4,50
3 Fabian Byhlén IK Akele 4,51
4 Andreas Hedström SLK Oxelösund 4,53
5 Kalle Abrahamsson Grytgöls IK 5,03
6 Marcus di Ponziano Jurslaskolan Roxen 5,11
7 Lukas Mattsson Åby SOK 5,29
8 Filip Österman Jurslaskolan Nordan 5,37
9 Filip Lindgren Jurslaskolan Pluto 5,53
10 Carl Helmer Jurslaskolan Glan 6,10
11 Henrik Håkansson Krokeks OK 6,20
12 Henrik Podéus Sandtorpet 2A 6,30
13 Simon Strahl Jurslaskolan Pluto 6,36
14 André Freberg Svärtinge 6,37
15 Oscar Leinonen Jurslaskolan Nordan 6,49
16 Marcus Falck Jurslaskolan Pluto 6,51
17 Daniel Andersson Sandtorpet Sågen 6,54
18 Marcus Gundersen Jurslaskolan Glan 6,55
19 Axel Podéus Sandtorpet Månen 7,06
20 Calle Lindgren Jurslaskolan Roxen 7,06
21 Simon Landberg Jurslaskolan Pluto 7,10
22 Olle Hagberg Lindö FF 7,32
23 Teodor Jonsson Sandtorpet 2B 8,08
24 Albin Jagesten-Andersson Jurslaskolan Pluto 10,12
25 Martin Rosström-Ejnar Jurslaskolan Pluto 10,12
Öppen klass      10.6 km
Kjell Andersson Kolmården
Lars Bringfelt D-Card
Nils Bringfält Norrköping
Petter Danielsson NAIS
Berit Eriksson Norrköping
Malin Frid Norrköping
Viktoria Hersland Norrköping
Sven-Olov Kornebrandt IFK orient. Norrköpi
Stefan Laszlo Grytgöls IK
Bengt Löfroth Norrköping
Pernilla Nygren Finspång
Ulf Onmalm Norrköping
Olov Paulsson Göteborg
Bengt Persson Abate
Anders Stolt Sala
Conny Widlund Sapa Brukskorpen