Resultat Höstmilen och Tjejfemman 2001
Flickor - 8  1.2 km
1 Mikaela Forss Sköldinge IF 5,50
2 Julia Andersson GoIF Tjalve 6,10
3 Emelie Bley Åby 6,35
4 Hanna Brönnert Jurslaskolan GLAN 6,40
5 Elin Reby Jurslaskolan PLUTO 6,55
6 Lisa Lindén Linköping 7,21
7 Alice Giöstad Åby 8,05
8 Ebba Westerberg Krokeks OK 8,21
9 Linda Aguirre GoIF Tjalve 8,32
10 Evelina Carlsson Jurslaskolan PLUTO 8,57
11 Linn Sohylolt Jurslaskolan PLUTO 9,03
12 Ellen Andersson Jurslaskolan PLUTO 9,08
13 Lisa Abrahamsson Åby SOK 9,44
14 Mimmi Isaksson Sandtorpet Sågen 9,47
15 Evelina Anzelius Jurslaskolan PLUTO 10,14
16 Carolina Gundersen Jurslaskolan PLUTO 10,15
17 Hanna Röös Jurslaskolan PLUTO 11,14
18 Felicia Lindström Åbymoskolan 1A 11,16
Pojkar - 8   1.2 km
1 Gustav Hermansson Österviking 5,41
2 Victor Lindén Linköping 5,51
3 Hampus Renberg-Nilsson Skarpnäcks OL 5,55
4 Max Karlsson Sköldinge IF 5,56
5 Gustav Sjölin FAIK Friidrott 6,00
6 Adam Reby Jurslaskolan PLUTO 6,01
7 Filip Aguirre GoIF Tjalve 6,02
8 John Claeson Åby 6,29
9 Andreas Hedström SLK Oxelösund 6,34
10 Johan Malmborg Jurslaskolan PLUTO 6,48
11 Fredrik Hörberg GoIF Tjalve 6,54
12 Erik Bränneby Trollhättans SOK 7,20
13 Linus Melin Åbymoskolan 2A 7,22
14 Viktor Fält Söderköping 7,44
15 Simon Karlsson Kimstad GoIF 7,59
16 Marcus Falck Jurslaskolan PLUTO 8,15
17 Albin Andersson-Jagesten Åby 9,14
18 Philip Jonsson Jurslaskolan PLUTO 9,18
19 Felix Luks GoIF Tjalve 12,27
Flickor-10   2.9 km
1 Alexandra Forss Sköldinge IF 12,04
2 Agnesa Citakv IK TIWAS 13,26
3 Alexandra Sievers Rejmyre IF 13,27
4 Matilda Jerlström BIE Goif 13,51
5 Arbrecha Ismali IK TIWAS 14,36
6 Sara Bley Åby 14,51
7 Linn Bränneby Åbymoskolan 4F 15,05
8 Nicole Hartmann Åbymoskolan 4F 15,14
9 Emma Welin Jurslaskolan SUNNAN 16,46
10 Camilla Falck Jurslaskolan SUNNAN 17,04
11 Linnea Ackerfors Skogspojkarnas OK 17,21
12 Alice Mannewald Skogspojkarnas OK 17,26
13 Tina Nikko Åby SOK 17,51
14 Anna Leo Åbymoskolan 4F 19,02
15 Julia Hägerström Jurslaskolan SUNNAN 19,04
16 Emma Hägerström Jurslaskolan SUNNAN 19,06
17 Johanna Lindau Jurslaskolan Kometen 19,42
18 Unni Melkersson Jurslaskolan Kometen 20,23
19 Isabella Netz Sandtorpet/Sågen 20,38
20 Malin Isaksson Larsson Sandtorpet Sågen 20,44
21 Linnéa Netz Åby SOK 21,37
22 Linn Abrahamsson Sandtorpet Sågen 21,53
23 Matilda Olsson Sandtorpet Sågen 24,25
24 Pernilla Granberg Sandtorpet Sågen 24,26
Pojkar -10   2.9 km
1 Erik Johansson GoIF Tjalve 11,36
2 Filip Hagfalk Ålberga GIF 11,53
3 Anton Sjölin FAIK Friidrott 12,10
4 Nusret Saljunovic IK TIWAZ 12,13
5 Esat Jashari IK TIWAZ 12,24
6 Arlind Shalunoviq IK TIWAZ 12,34
7 Malte Sandsveden Ringarums IF 13,22
8 Anton Brönnert Jurslaskolan Kometen 14,11
9 Christoffer Wern Jurslaskolan SUNNAN 14,20
10 Andreas Borgestad Ok Roxen 14,21
11 Martin Eklund Åby SOK 14,21
12 Niklas Lidell SLK Oxelösund 14,29
13 Simon Runnäs Jurslaskolan Kometen 15,12
14 Nicklas Ringqvist GoIF Tjalve 16,21
15 Love Mattsson Åbymoskolan 4F 16,57
16 Mårten Claeson Åby 17,53
17 Marcus Ringstrand Hultadalsskolan 17,55
18 Peter Hagfalk Ålberga GIF 18,36
19 Alexander Meijer Pilvägen 19,04
20 Wilhelm Erenius GoIF Tjalve 22,09
Flickor -12   2.9 km
1 Johanna Sievers Rejmyre IF 11,00
2 Martina Winkler IK TIWAZ 11,34
3 Emma Persson KIF 13,29
4 Lisa Åberg Skogspojkarnas OK 13,34
5 Jenni Karlsson Åby SOK 13,38
6 Sandra Borg Åby IF 13,54
7 Anna Edholm Jurslaskolan GALAXEN 14,20
8 Lovisa Björnberg Jurslaskolan GALAXEN 15,42
9 Alma Larsson Åby 16,37
10 Lisa Mortensen Gammalkil 17,07
Pojkar -12   2.9 km
1 Christian Tunek IK Akele 10,25
2 Erik Johansson Sköldinge IF 10,28
3 Refik Saljunovic IK TIWAZ 10,40
4 Johan Hydén IK Akele 10,50
5 Andreas Lindström Rejmyre IF 10,59
6 Henrik Eliason Krokeks OK 11,29
7 Gustav Claesson BIE Goif 11,47
8 Morgan Hedström SLK Oxelösund 11,57
9 Hugo Johansson Rammunder 12,18
10 Johan Carlsson Hällestad OK 12,23
11 Daniel Wern Jurslaskolan Västan 12,55
12 Jonatan Lindau Jurslaskolan GALAXEN 12,57
13 David Reby Jurslaskolan GALAXEN 12,59
14 Ante Nordqvist BIE Goif 13,44
15 Jonas Karlsson Kimstad GoIF 13,52
16 Erik Graméus Söderköping 13,52
17 Filip Pryssgård Jurslaskolan GALAXEN 14,21
18 Christoffer Gustavsson Kimstad GoIF 15,14
19 Christoffer Simonsson Kimstad GoIF 15,15
20 Alexander Rådström Jurslaskolan GALAXEN 15,57
21 Robert Ekdahl Jurslaskolan GALAXEN 16,47
22 Mikael Nikko Åby SOK 17,13
Flickor -14   3.2 km
1 Remka Saljunovic IK TIWAZ 14,06
2 Maria Lidell SLK Oxelösund 14,40
3 Annie Persson Söderköpings FIK 15,13
4 Johanna Andersson Rejmyre IF 16,31
5 Carin Carlsson GoIF Tjalve 17,24
Pojkar -14   3.2 km
1 Jonas Johansson GoIF Tjalve 12,02
2 Jashari Shkelzen IK TIWAZ 12,06
3 Mattias Larsson Skogspojkarnas OK 12,36
4 Erik Ekblad GoIF Tjalve 13,09
5 Simon Svenman Skogspojkarnas OK 14,04
6 Arton Ismaili IK TIWAZ 14,21
7 Adnan Shalunoviq IK TIWAZ 14,55
8 Björn Åberg Skogspojkarnas OK 14,56
9 Emil Svensson Linköping 15,28
10 Emil Svensson SLK Oxelösund 17,12
11 Pontus Ferdinandsson Åby 18,34
12 Björn Claeson Åby 20,23
Flickor -16   3.2 km
1 Sara Björnsdottir IK TIWAZ 13,21
2 Adriana Saljunovic IK TIWAZ 15,46
3 Anna Fager GoIF Tjalve 15,50
4 Elin Larsson Sköldinge IF 16,58
5 Carin Nöjd GoIF Tjalve 18,39
Pojkar -16   3.2 km
1 Fredrik Pettersson Grytgöls IK 12,26
2 Erik Hagfalk Ålberga GIF 12,29
3 Markus Karlsson Sköldinge IF 12,36
4 Conny Karlsson Nyköpings BIS 12,45
5 Rasmus Svenman Skogspojkarnas OK 12,48
Tjejfemman 5 km
1 Lilja Gudsmundsdotter IK TIWAS 21,57
2 Eva Hansson Krokek 22,54
3 Josephine Tuomi Skogspojkarnas OK 23,43
4 Anna Zeipel Sköldinge IF 26,07
5 Birgitta Isola HSB 26,48
6 Inger Nilsson IFK Linköping 26,57
7 Susanne Andersson Billerud/Skärbl. IF 27,07
8 Kristina Hagfalk Ålberga GIF 27,11
9 Gudrun Renberg Skogsluffarnas OK 27,19
10 Britt Karlsson Folktandv.Katrinehol 27,27
11 Inger Johansson Norrköping 27,49
12 Ulla Lingenhult Linghem SK 28,11
13 Britt-Marie Karlsson Söderköping 28,51
14 Anna-Maria Gundersen Åby 28,59
15 Kristina Ekenblom Norrköping 29,07
16 Katarina Mollén Norrköping AIS 29,23
17 Tove Selberg Hultadalsskolan 29,53
18 Maarit Isola NGF 29,55
19 Berit Franzén Ok Tjärnen 30,30
20 Inger Rosen-Wronka Åby SOK 31,07
21 Lisbeth Larsson Sköldinge IF 31,30
22 Susanne Edvardsson Norrköping 32,06
23 Emilia Larsson Sköldinge IF 32,56
24 Britt Eriksson Whirpool Idrottsför. 33,12
25 Linda Karlsson Stavsjö 33,41
26 Märta Alsne Söderköping 34,11
27 Ann-Sofie Andersson Billerud/Skärbl. IF 34,13
28 Gun Ericsson Norrköping 34,29
29 Eivor Pettersson Gamleby OK 34,35
30 Anna Lindström Norrköping 34,45
31 Gunnel Jonsson Billerud/Skärbl. IF 35,26
32 Jytte Eriksen Studsvik IK 36,30
33 Ingrid Karlsson Söderköping 38,04
34 Inga Donn-Gerhardsdotter Norrköping 39,51
35 Diana Hagfalk Ålberga GIF 42,06
Herrar   5 km
1 Michael Winkler IK TIWAZ 18,50
2 Marcus Grundström Grytgöls IK 19,01
3 Göran Nöjd GoIF Tjalve 19,33
4 Martin Gustavsson Grytgöls IK 20,47
5 Mathias Winkler IK TIWAZ 20,53
6 George Gustavsson Norrköping 21,10
7 Niklas Zeipel CK CERES 21,48
8 Jimmy Rosen Norrköping 23,01
9 John Eriksson Tingstads skola 23,01
10 Thomas Agrelius Norrköping 23,28
11 Håkan Pettersson Gamleby OK 25,12
12 Thommy Zeipel CK CERES 26,54
13 Anders Stolt Sala 30,01
14 Kjell Karlsson Norrköping 31,43
15 Kalle Ståhlbom Norrköping 31,47
16 Hans Ståhlbom Norrköping 31,48
17 Klas-Gunnar Appel SLK Oxelösund 33,11
Damer 11 km 
1 Anna Stavlind Björkfors Goif 44,33
2 Karin Jonsson Kolmården 46,56
3 Kerstin Ribers Proletären 47,29
4 Ann-Louise Oscarson Söderköpings FIK 47,34
5 Annica Berggren Matteus SI 48,31
6 Caroline Svensson IK Akele 49,01
7 Emelie Sievers Rejmyre IF 49,32
8 Susanne Dahlberg GoIF Tjalve 49,48
9 Maria Ahlin GoIF Tjalve 49,57
10 Karin Cederberg Folktandvårdens IF 50,06
11 Maria Broström Söderköpings FIK 51,01
12 Monica Reby GoIF Tjalve 51,03
13 Märta Mollén Söderköpings FIK 51,04
14 Åsa Grundström Grytgöls IK 51,21
15 Annah Danielsson GoIF Tjalve 51,30
16 Maria Tuomi Skogspojkarnas OK 51,50
17 Anette Buskas Sköldinge IF 52,22
18 Carina Kalered Skogspojkarnas OK 53,12
19 Lotta Karlsson Rejmyre IF 54,21
20 Helena Johnsson Elcontrol IF 54,47
21 Eva-Lisa Andersson Söderköpings SK 55,14
22 Hanna Gäfvert Halvarsvikens IF 55,14
23 Anette Andersson BIE Goif 55,30
24 Saara Grönborg Finspång 55,40
25 Lisbet Johansson Rejmyre IF 55,45
26 Johanna Forsell FriskUS 56,02
27 Camilla Wallgren Norrköping 56,25
28 Sara Dahlberg GoIF Tjalve 56,33
29 Britt-Marie Peterson Folktandvårdens IF 56,45
30 Felicia Krepper GoIF Tjalve 57,23
31 Birgitta Stenström Sköldinge IF 57,58
32 Seija Koljonen Brukskorp Sapa Finsp 58,00
33 Anna Ojala NME IF 58,18
34 Maria Karlsson Linköping 58,27
35 Åsa Larsson Norrköping 58,55
36 Madeleine Söderstedt Linköping 59,10
37 Karolin Dernerud OK Denseln 60,01
38 Ulla Diaz Whirpool Idrottsför. 60,36
39 Ingela Larsson Åby 60,44
40 Merja Salmela ÅT-Elteknik 61,15
41 Eva Ek Nilsson Norrköping 61,20
42 Ann-Sofie Eriksson Conova 61,28
43 Ingela Hagfalk Ålberga GIF 61,35
44 Camilla Eriksson 61,36
45 Eva Eriksson-Svennberg Vikbolandet 61,38
46 Chatrine Gyllander SMHI IF 61,40
47 Lena Wenner Östgöta Enskild.Bank 61,55
48 Åsa Karlsson Amicus 62,07
49 Anne-Marie Licari Åby 62,14
50 Helena Olsson Stockholm 62,17
51 Pernilla Lindgren Norrköping 62,34
52 Ann Johnsson Folktandvårdens IF 62,56
53 Carin Pettersson Norrköping 63,17
54 Lena Brönnert NKFF 63,19
55 Helene Ekman Åby 63,44
56 Inger Larsson Vingåker 63,56
57 Marita Wikström Krokeks IF 63,58
58 Gun-Britt Åberg Skogspojkarnas OK 64,10
59 Annica Ottosson H.S.K 64,19
60 Eva Nordström 64,38
61 Maria Gunnarsson Hellmoppers 65,52
62 Gunilla Walger Kimstad GoIF 66,01
63 Eva Persson Norrköping 66,56
64 Laila Braam Kimstad Goif 68,05
65 Mariana Nilsson Hammarkinds SK 68,37
66 Maine Ohlsson GoIF Tjalve 68,54
67 Annel. Knoutila Motala 68,58
68 Catarina Carlson Hammarkinds SK 69,03
69 Ann Karlsson Norrköping 69,14
70 Kerstin Sandsveden Ringarum 69,31
71 Inger Nestor GoIF Tjalve 70,14
72 Christina Johansson Norrköping 70,55
73 Ann-Christine Alm GoIF Tjalve 71,04
74 Gunnel Edhag GoIF Tjalve 77,01
75 Susanne Holmström Söderköping 80,53
76 Carina Bokull Norrköping 80,54
77 Monica Persson 81,42
78 Maja Schimmell Norrköping 86,14
79 Inger Ottosson H.S.K 94,12
Herrar  11 km
1 Said Regragui IK TIWAZ 35,34
2 Staffan Johansson Enhörna IF 37,44
3 Mattias Gustavsson Hammarkinds SK 38,11
4 Finn Sjögren IK Akele 38,34
5 Stefan Ericsson Söderköpings FIK 38,56
6 Jonny Lundberg IK TIWAZ 39,02
7 Henning Tunek IK Akele 39,06
8 Peter Ettling Skogspojkarnas OK 39,10
9 Mikael Zetterberg Söderköpings SK 39,50
10 Niclas Andersson Kolmårdens MTB 40,24
11 Jonas Braam Kimstad GoIF 40,35
12 Mattias Fager GoIF Tjalve 40,38
13 Markus Grönroos GoIF Tjalve 40,45
14 Mauri Grönstrand GoIF Tjalve 40,52
15 Conny Brink Rejmyre IF 40,57
16 Mikael Gustavsson GoIF Tjalve 41,04
17 Per Svensson Linköping 41,04
18 Fredrik Nilsson Söderköpings FIK 41,09
19 Andreas Eriksson Sköldinge IF 41,11
20 Jonas Johansson Karlskoga IK 41,12
21 Benny Eriksson Sköldinge IF 41,27
22 Filip Engman Söderköpings FIK 41,33
23 Björn Claesson SLK Oxelösund 41,43
24 Leif Edman Kimstad GoIF 42,42
25 Ulf Hyllander SLK Oxelösund 42,45
26 Andreas Henrysson Grytgöls IK 43,03
27 Dan Bäck Brevens IF 43,19
28 Anders Eriksson Sköldinge IF 43,27
29 Anders Joelsson Joels lag 43,33
30 Erik Thollander Söderköpings FIK 43,39
31 Lars Schröder Frisksportarna 43,40
32 Hannu Alakoski Flens FS 43,43
33 Per Kempe OK Denseln 44,00
34 Joni Jaako Team Mikkola 44,09
35 Jan Grunder Combi Tools SwedenAB 44,16
36 Magnus Forsberg Björkfors 44,17
37 Fredrik Larsson Skogspojkarnas OK 44,19
38 Patrik Lilja Grytgöls IK 44,21
39 Pentti Mikkola Team Mikkola 44,24
40 Patrik Blomqvist Linköping 44,25
41 Thomas Fransén IK TIWAZ 44,32
42 Mikael Grip Billerud/Skärbl. IF 44,38
43 Niklas Sjöberg Söderköpings SK 44,42
44 Stefan Eriksson IFK Strängnäs 44,43
45 Erik Heinemark Ronneby 45,00
46 Matti Jokikokko Motala AIF 45,04
47 Elias Kantzon Hässelby SK 45,06
48 Johan Frankelius Renegade Angels 45,11
49 Roger Kjellberg Norrköping 45,18
50 Hans Eriksson Sköldinge IF 45,20
51 Roger Styrbjörn Kimstad GoIF 45,21
52 Jan Kalered NME IF 45,32
53 Peter Berggren Matteus SI 45,34
54 Viktor Persson GoIF Tjalve 45,40
55 Håkan Linder NKK TRIATHLON 45,40
56 Mikael Hörberg GoIF Tjalve 45,46
57 Roger Pettersson Nynäs IK 45,47
58 Emil Svensson Norrköping 45,50
59 Magnus Carlsson Rejmes IF 46,03
60 Mathias Holmgren Skandiabanken 46,08
61 Magnus Ekfeldt Fiskeby IF 46,11
62 Erik Arumskog GoIF Tjalve 46,18
63 Sten Holmberg Norrköping 46,19
64 Willy Corbelius GoIF Tjalve 46,31
65 Björn Carlzon Västerås 46,36
66 Anders Turesson Hällestad 46,41
67 Magnus Rydén MagnusHiddenpeak8068 46,45
68 Herbert Hägglöf GoIF Tjalve 47,01
69 Björn Pettersson Whirpool Idrottsför. 47,07
70 Patric Malmström GoIF Tjalve 47,10
71 Robert Fogelkvist Ventkontroll 47,11
72 Tommy Karlsson MLK Athleten 47,12
73 Bertil Johansson Hammarkinds SK 47,15
74 Anders Eriksson Tomaskyrkan 47,25
75 Elis Norberg IK Akele 47,27
76 Magnus Hammer Saltsjöbaden 47,35
77 Karl Mollén Folktandvårdens IF 47,44
78 Mats Österqvist NME IF 47,53
79 Marcus Hägglöf GoIF Tjalve 47,53
80 Calle Nöjd Norrköping AIS 47,54
81 Christer Bodling Lotorp 47,56
82 Mattias Åklint Team Choker 48,02
83 Love Jansson Erot IK 48,05
84 Tomas Abrahamsson Åby 48,06
85 Staffan Lindhe Hangen-Gruppen 48,11
86 Lars Eriksson IK Akele 48,12
87 Tommy Jonsson Östgöta Brand 48,22
88 Ingmar Persson Åby SOK 48,25
89 Mikael Andersson CDM 48,31
90 Lars Eriksson Vikbolandet 48,33
91 Hans Andersson Söderköpings SK 48,37
92 Robert Nordkvist Alingsås 48,49
93 Timo Mikkola Team Mikkola 48,52
94 Olle Wikström Kolmården 48,52
95 Christian Svedung Norrköping 48,53
96 Jacob Johansson IK TIWAZ 48,54
97 Peter Hjertström Ventkontroll 48,57
98 Per Karnehed Vreta Kloster 48,57
99 Staffan Ahlberg Fiskeby Board 48,59
100 Johan Wester SMHI IF 49,05
101 Lars-Göran Karlsson Norrköpings Hamn 49,11
102 Mats Eliasson Katrineholm 49,12
103 Lennart Hansson Norrköping 49,14
104 Lars-Owe Lönn Norrköping 49,15
105 Eero Mikkola Team Mikkola 49,19
106 Henrik Augestrand Malmö 49,20
107 Lars Wallberg Kolmården 49,21
108 Jonas Palmgren Åby 49,24
109 Tuve Wässing Arnö IF 49,35
110 Håkan Johansson Stigtomta IF 49,39
111 Ivar Luks GoIF Tjalve 49,42
112 Bengt Hellman ViN:s IF 49,42
113 Bo Persson . 49,45
114 Tommy Eriksson 49,53
115 Lars Johansson Linköping 49,54
116 Johan Viklund IFK Linköping 49,55
117 Hans-Inge Frölind Kimstad GoIF 49,56
118 Magnus Andersson Kimstad GoIF 49,56
119 Lasse Ström TGOK 49,58
120 Ulf Arumskog Norrköping 50,03
121 Anders Sydén Åby 50,06
122 Leif E Karlsson Sköldinge IF 50,09
123 Peter Johansson Himmelstalundsskolan 50,19
124 Mattias Hägg Gistad SOMK 50,20
125 Bengt Johansson Hammarkinds SK 50,21
126 Rolf Wedding Himmelstalundsskolan 50,23
127 Martin Franson Gaia System AB 50,25
128 Chlifford Gustavsson Skogspojkarnas OK 50,32
129 Hans Lingenhult IK Akele 50,32
130 Jonas Nilson Norrköping 50,37
131 Torbjörn Månsson GoIF Tjalve 50,47
132 Christopher Sjöwall FriskUS 50,54
133 Karl Ivar Ivarsson SMHI 50,55
134 Stefan Laszlo Grytgöls IK 50,55
135 Benny Samuelsson Halvarsvikens IF 50,56
136 Fredrik Trygg Norrköping 50,56
137 Lars-Erik Karlsson Linghem 51,18
138 Tomas Flemmer Kolmården 51,22
139 Göran Blomberg GoIF Tjalve 51,23
140 Christoffer Mollén Norrköping AIS 51,25
141 Emil Jansson NME IF 51,25
142 Henrik Wibrant 51,27
143 Anders Trygg Norrköping 51,37
144 Ralf Lindgren Sjöfartsverket IF 51,40
145 Siewert Engdahl Sandbolagets SK 51,54
146 Arne Hagmarker SMHI IF 51,57
147 Gustaf Dohlmar Åby IF 51,58
148 Rickard Olsson Ericssons EAC IF 52,02
149 Roger Sjöberg Gaia System AB 52,02
150 Erik Ek GoIF Tjalve 52,04
151 Jari Leppälathi CK Antilopen 52,06
152 Fredrik Wilhelmsson 52,09
153 Ulf Sandström IK Akele 52,14
154 Mikael Backelin 52,14
155 Kari Österberg Norrköping 52,17
156 Thomas Johansson Dionysos bröder 52,20
157 Mikael Einarsson Grytgöls IK 52,21
158 Johan Nordqvist NT 52,21
159 Lars Lindström Whirpool Idrottsför. 52,22
160 Anders Almén Erot IK 52,25
161 Karl-Gustav Pettersson Hammarkinds SK 52,32
162 Tommy Sparrnäs Norrköping 52,33
163 Pentti Lamberg 52,40
164 Greger Mattsson Åby SOK 52,54
165 Daniel Wettermark Getådalens Runners 53,03
166 Arne Joelsson Joels lag 53,04
167 Lars Bygden Kolmården 53,12
168 Martin Franzén OK Tjärnen 53,20
169 Claes Linqvist CHEAH Runners 53,24
170 Emil Bergholm Söderköping 53,42
171 Karl Emil Ottosson Hammarkinds SK 53,43
172 Mats Svensson Kimstad GoIF 53,44
173 Sten Andersson Kimstad GoIF 53,44
174 Johan Mattsson Åby 53,52
175 Mats Mattsson Vikbo IK/Skälläng 54,06
176 Martin Andersson Åby IF 54,07
177 Bengt Artursson Stigtomta IF 54,13
178 Anders Thyrén Gaia System AB 54,15
179 Jan-Erik Eriksson 54,16
180 Christer Bäck Stavsjö bruk 54,17
181 Ingemar Eriksson Luftfartsverket 54,22
182 Håkan Stenström Sköldinge IF 54,25
183 Conny Wicksell GoIF Tjalve 54,25
184 Bo Sjögren Söderköpings SK 54,26
185 Tommy Jacobson Alstom Power 54,43
186 Börje Bergström Norrköping 54,45
187 Stefan Lindström Åby 54,47
188 Mikael Olofsson Ventkontroll 54,48
189 Ivar Lindqvist NME IF 54,49
190 Bertil Hellgren . 54,51
191 Niklas Kindahl OK Denseln 54,54
192 Christian Carlson Hammarkinds SK 54,55
193 Erik Olsson Åby 55,00
194 Lasse Peterson Linköping 55,03
195 Siew Yin CHEAH Norrköping 55,04
196 Nils Andersson OK Tjärnen 55,07
197 Jan Petersson Norrköping 55,10
198 Åke Munther Billerud/Skärbl. IF 55,10
199 Björn Karlsson Antilopen 55,13
200 Christer Lövgren F16 55,27
201 Joakim Fyr Sport Malme 55,35
202 Kenneth Danesten Finspångs Korpen 55,39
203 Kent Schölin Finspångs AIK 55,39
204 Erik Svensson Kimstad GoIF 55,40
205 Risto Grönroos GoIF Tjalve 55,48
206 Håkan Asp CHEAH Runners 55,51
207 Ulf Bergholm Söderköping 55,56
208 Lennart Svensson Statoil/Bilam 56,03
209 Johnny Bohman Söderköping 56,08
210 Mats Birgerson Himmelstalundsskolan 56,20
211 Jan Kappel Segelsällsk. Tärnan 56,27
212 Per-Göran Spetz SMU 56,33
213 Johan Andersson Å&R Carton 56,38
214 Per-Olof Amrén Billerud/Skärbl. IF 56,44
215 Harry Reid Norrköping 56,52
216 Håkan Ohling Norrköping 57,01
217 Max Johnsson J&W IF 57,08
218 Peter Lundvall Alstom Power 57,11
219 Conny Berggren Å&R Carton 57,14
220 Johan Svensson Östgöta Brand 57,33
221 Gunnar Laveryd Billerud/Skärbl. IF 57,35
222 Thomas Bellhagen Segelsällsk. Tärnan 57,40
223 Ulf Samuelsson IFK Linköping 57,48
224 Tommy Hägg Gistad SOMK 57,50
225 Håkan Lundström Himmelstalundsskolan 57,51
226 Jerker Bergström OK Denseln 58,01
227 Per Källgren Norrköping 58,02
228 Mikael Hallgren AMICUS 58,07
229 Jan Andersson Hargs Bk Runners 58,17
230 Johan Lindström Dagsbergs IF 58,17
231 Mika Ojala NME IF 58,19
232 Torbjörn Jansson Billerud/Skärbl. IF 58,34
233 Mikael Dahlstedt Amicus 58,38
234 Keith Grönqvist Järnvägarnas IF 58,39
235 Hans Ornefalk Migrationsverket 58,40
236 Hans Andersson IFK Linköping 59,05
237 Jan Carlsson Linköping 59,12
238 Anders Ekner SMHI IF 59,34
239 Jan Henrik Schötte Dionysos bröder 59,36
240 Ronny Pettersson Hyresbostäder AB 59,48
241 Rolf Ljung Getådalens Runners 59,49
242 Hilbert Christensen Studsvik IK 59,50
243 Gunnar Bergström OK Denseln 60,02
244 Mats Petersson GoIF Tjalve 60,19
245 Ulf Bjäsched Friskis o Svettis 60,22
246 Francisco Diaz GoIF Tjalve 60,35
247 Tommy Björn Nörrköping 60,47
248 Benny Granström Billerud/Skärbl. IF 60,53
249 Roger Åstrand Majbritt son 60,54
250 Jan Jonsson GoIF Tjalve 60,56
251 Anders Axelsson Söderköpings SK 60,57
252 Magnus Nilsson Norrköping 60,58
253 Johan Gustavsson Östgöta Brand 61,02
254 Wilfried Siegers Norrköping 61,09
255 Urban Mattsson VikboIK/RönöVedbacke 61,20
256 Rolf Lönnberg Järfälla 61,23
257 Christer Rynegård Norrköping 61,24
258 Christer Johansson Dionysos bröder 61,27
259 Fouad Muhafer GoIF Tjalve 61,29
260 Janne Engstrand SAAB IF 61,32
261 Kjell Ericsson . 62,00
262 Ulf Ekman Åby 62,04
263 Lars Wahrby Å&R Carton 62,08
264 Åke Karlsson Åby SOK 62,24
265 Henrik Nilsson Norrköping 62,38
266 Lars Törnqvist 62,39
267 Lennart Blomqvist Norrköping 62,50
268 Christoffer Perenkrantz Smedby AIS 62,56
269 Lars Perenkranz Kuddby IF 62,56
270 Peter Furéus Billerud/Skärbl. IF 63,06
271 Bengt Persson Abate 63,12
272 Johan Karlsson 63,16
273 Leif Eriksson SLK Oxelösund 63,40
274 Mats Björklund Dataservice 63,43
275 Anders Wikström Söderköpings SK 63,45
276 Anders Andersson Norrköping 63,48
277 Jonas Andersson Himmelstalundsskolan 64,21
278 Bertil Ackerfors AN3AB 65,00
279 Hans Fredriksson Söderköpings SK 65,11
280 Thomas Wasteson Linköping 65,24
281 Kurt Ahrend Norrköping 65,30
282 Joakim Carlson Hammarkinds SK 65,32
283 Jan-Olov Jonsson Friskus Svettis 65,37
284 Per Johansson Jurslaskolan Kometen 65,40
285 Håkan Karlsson Norrköping Brand IF 65,40
286 Curt Walger Kimstad GoIF 66,02
287 Rolf Hansson Norrköping 66,02
288 Ingvar Karlsson GoIF Tjalve 66,02
289 Anders Johansson Söderköping 66,08
290 Roger Olsson Billerud/Skärbl. IF 67,06
291 Hans Widegren Billerud/Skärbl. IF 67,08
292 Robert Johansson Norrköping 67,10
293 Johan Brönnert Åby IF 67,12
294 Göran Magnusson J&W IF 67,55
295 Anders Karlsson Billerud/Skärbl. IF 68,07
296 Bertil Alm Norrköping 68,43
297 Gunnar Persson Kuddby Supporter 68,44
298 Sven-Olov Kornebrant Tunavägen IF 69,08
299 Anders Lindholm Norrköping 69,08
300 Rickard Hansson Norrköping 69,29
301 Håkan Stenström Himmelstalundsskolan 69,40
302 Nils Bringfelt Norrköping 70,47
303 Bo Lilieblad Björkfors 71,41
304 Bernt-Olof Jalkner NSK 72,29
305 Peter Hasslund HTH Köksforum 73,30
306 Sigvard Björnberg Åby SOK 73,39
307 Christian Ackerfors AN3AB 76,21
308 Göran Larsson GoIF Tjalve 76,22
309 Tage Gryt Nyköping 76,51
310 Anders Wissler Sjöfartsverket IF 77,48
311 Anton Wåhlander Whirpool Idrottsför. 79,00
312 Stellan Persson 81,40
Öppen klass   11 km
Örjan Andersson CAD-Q IF
Stein Björnebo Hässelby
Lars-Åke Bringfelt Norrköping
Lilian Carlsson Norrköping
Jörgen Eriksson CAD-Q IF
Kerstin Hultcrantz Norrköping
Mathias Kotisuo Norrköping
M-L Lindberg Norrköping
Airi Nikko Åby SOK
Ulla Nilsson GoIF Tjalve